Pavydas. Kas tai? Kuo skiriasi baltas pavydas nuo juodo?

Pavydas - tai emocija, kuri sukyla dėl to, kad trokštama kažko ką turi kitas. Nesvarbu kas tai bebūtų: materialūs dalykai, gyvenimo kokybė, asmenybės bruožai ar žmonės gyvenantys šalia.

Baltai pavydima tada, kai pavydą lydi nuoširdus džiaugsmas dėl kito žmogaus laimės ir tų turimų dalykų, dėl ko pavydima. Tai yra inteligentiškų žmonių bruožas, kurį vainikuoja suvokimas, kad nelogiška jausti kažkam pagiežą dėl to, kad tu neturi kažko, ką kitas turi. Juk tas žmogus nėra dėl to kaltas ir atsakingas už tai.

Na, o kas yra juodas pavydas, visiems manau aišku – tai yra, priešingai nei baltas, emocija, kurią lydi pyktis ir neapykanta tam, kas turi tai, ko neturi tu, bet geidi tai turėti.

Juodas pavydas yra būdingas žemos savivertės žmonėms arba arogantiškiems tipams, kuriems sunku pripažinti kitų žmonių pranašumus, dėl to jiems kyla noras tokius pažeminti, sumenkinti ir vėl pasijausti geriausiu iš visų.

Taigi... jei jus jaučiat kažkieno juodą pavydą, tai žinokit tai, kad tas žmogus, giliai viduje, jus laiko laimingesniu už save.

Nuoširdžiai Jūsų – Sol.Veiga

Metai sarasas: 
2015