Sykį, bendraujant su gražaus stoto, impozantiškos išvaizdos, pusamžiu vyru, šis man pasiskundė, jog neranda sau vertos moters. Pasidomėjus, kokius jis moterims kelia reikalavimus, neišgirdau nieko nežemiško. Esminis bruožas, kurio jis pasigenda moteryse buvo - savo vertės suvokimas.

Užvirė labai įdomi diskusija, kurios metu jo papasakotas pavyzdys, mano atmintyje užstrigo amžiams:
„Kai aš dovanoju moteriai didžiulį glėbį rožių ir įteikiu aukščiausios klasės šampano butelį, aš noriu tik vieno – kad ji jaustusi verta visų pasaulio gėlių.. Ir kai aš vietoj plačios šypsenos, spindinčių akių ir bučkio į žandą išgirstu frazę: „oi, nereikėjo“, visas mano susižavėjimas moterimi, kuriai dovanojau gėles, subyra į šipulius. Tuomet ateina gilus suvokimas, kad ji buvo teisi – nereikėjo! Nes ji nėra to verta!“

Tokių ir panašių pavyzdžių, kai moterys daro tą pačią klaidą – nemoka priimti, to, kas jai dovanojama – yra aibės. Moterys klaidingai mano, kad šioje vietoje išreikštas kuklumas yra teigiama savybė. Deja... Tokiu būdu jos tik sumenkina save, parodydamos vyrui, kad nėra vertos, to kas joms dovanojama.

Net, jei tai yra vyras, su kuriuo sieja bendra buitis ir bendri pinigai, jums dovanoja prašmatnią dovaną, kas moterims išsyk reiškia susiaurėjusį šeimos biudžetą – neprieštaraukit ir nekritikuokit tokio gražaus poelgio, kuris parodo, kiek daug vyrui reiškia ta moteris, kuriai negalia jokių pinigų ir didžiausio glėbio nuostabiausių gėlių.

Atminkit, paprasčiausią tiesą: vyrai, dovanodami dovanas, siekia pradžiuginti savo mylimąją, nori matyti jos veide nuostabą ir plačiausią šypseną bei būti įvertinti šio kilnaus poelgio. O moters nemokėjimas priimti dovanas juos be galo nuvilia ir atmuša norą kada nors tai pakartoti.

Tad, mielosios, išmokit priimti viską ką gyvenimas ir vyras jums dovanoja. Nesikuklinkit ir neparodykit, jog nesijaučiat to verta, netaupykit vyro, dėl jūsų leidžiamų, pinigų ir nesijauskit jam skolinga dėl to, kad jis panoro jus nudžiuginti.

Tą proga prisiminiau anekdotą:

Vyras grįžęs iš darbo džiaugsmingai įteikia savo žmonai puokštę gėlių.
Žmona atsidusta ir burbteli:
- Tai ką, dabar reiks skėstis?
Vyras perklausia:
- O tai namuose jau nebeliko vazų? 

Tad, mielosios, lai jūsų vazos būtų pilnos gėlių!

Metai sarasas: 
2015