Būk savimi – itin populiari nūdienos frazė. Atrodytų, jog lengviau už buvimą savimi, būti negali. Tačiau...

Tam, kad būti savimi, visų pirma reikia žinoti koks esi (pažinti save). Antra – būti savimi, be baimės kažkam nepatikti.

Dažniausiai žmonės klaidingai mano, jog save pažįsta gerai. Savęs pažinimas yra ilgas, bemaž visą gyvenimą trunkantis procesas.

Tam, kad pažinti save, reik mokėti analizuoti savo jausmus, kylančias emocijas bei savo veiksmus. Suvokti:
1. Kodėl vienokios aplinkybės tave verčia jautis vienaip, kitos – kitaip?
2. Kodėl su vienais žmonėmis tau lengva ir gera, kiti tave erzina ir pykdo?
3. Kodėl vienoje situacijoje tu elgiesi vienaip, kitoje – kitaip?
4. Kodėl vienokios aplinkybės tave atpalaiduoja, kitokios - kelia stresą? Ir t.t...

Savęs suvokimas, silpniausių ir stipriausių asmenybės pusių pripažinimas, savos nuomonės turėjimas ir mokėjimas ją apginti, mokėjimas išreikšti save per išorę, veiksmus, žodžius – tai yra būvimas savimi. DRĄSA (pasitikėjimas) būti savimi - tai sugeba toli gražu ne kiekvienas. Kodėl?

Žmogus yra visuomenės dalis. Kiekviena visuomenė turi savus standartus,. Kiekvienoje visuomenėje yra atskiros grupės, kurios irgi turi savus standartus. Tose grupėse yra dar mažesnės grupelės žmonių (bendraminčių), kurios irgi turi savus standartus. O žmogus yra tokia būtybė, kuri nori patikti kitiems žmonėms. Nes atstumtuoju nenori būti nei vienas.

Baimė nepatikti kitiems, skatina žmones adaptuoti savąjį identitetą su ta visuma, kuriai jis nori priklausyti.

Kitas momentas. Tam, kad būti savimi, reik žinoti kas tu, koks tu ir, svarbiausia, - PATIKTI SAU PAČIAM. Nes... Jei tavo buvimas savimi kažkam nepatinka - tai nėra problema. Bet, jei tavo būvimas savimi nepatinka ir kenkia tau pačiam - tai jau problema.

Tačiau...  Gera žinia yra ta, kad keistis ir ir tobulėti - NIEKADA NE VĖLU! ;)
 

Metai sarasas: 
2015