Įsimylėjimo etapas pasižymi ir tuo, kad jo metu, mes idealizuojame savo įsimylėjimo objektą, kitaip tariant – „užsidedam rožinius akinius“. Tas žmogus, kuris verčia skrajoti, tuo laikotarpiu atrodo tobulas.

Įsimylėjimo periodas tuo pačiu laiku ir žavus, pakylėjantis, ir protą temdantis, ir be galo jautrus. Dėl šių priežasčių, toli gražu ne visi įsimylėjėliai pasiekia ketvirtą santykių kūrimo etapą.

Kai įsimylėjimo aistros atslūgsta, partneriai pradeda aiškiau matyti, vertinti vienas kitą pagal savo ilgalaikės partnerystės kriterijus. Įgaunamas pasitikėjimas vienas kitu ir emocinis saugumo jausmas. Tuomet prasideda ilgalaikių santykių kūrimas.

Santykiai, kaip grūdas: ką pasėsi – tą ir pjausi. Tam, kad turėti vaisingus, ilgalaikius santykius, reikia mokėti ne tik juos sukurti, bet ir puoselėti t.y. mokėti ne tik imti, bet ir duoti. Juk niekas nesitiki atėjus prie sausos žemės, nepasėjęs grūdo, matyti, kad kažkas iš jos išauga.

Yra viena tokia gyvenimo tiesa: jei santykiuose atsiranda problema, tai kaltė gula ant abiejų žmonių. Vienas niekada nebūna kaltas vien dėl to, kad santykiai susideda iš dviejų žmonių tandemo. Net ir tada, kai jums atrodo, kad kalta yra tik antra pusė, greičiausiai prie kaltės prisideda ir jūsų reakcija į tai, kas JŪSŲ požiūriu ardo santykius. Ir jei nors viena pusė problemoje nemato problemos, galimai problema yra ta, kad santykių jau nebėra...

Metai sarasas: 
2015