Vyrauja dar dvi įsimylėjimo periode paaštrėjusios problemos, kurios trukdo mėgautis šiuo nuostabiu jausmu – tai pavydas ir noras savintis žmogų.

Ypatingai ši problema įsisiūbavo, atsiradus socialiniams tinklams, kai mes galim matyti kada žmogus prisijungęs, kada ir ką „palaikina“ ir pan.

Jei būnant blaiviam prote, ar jau peržengus tą jautrumo stadiją, žmogus suvokia, kad jo antra pusė bendraudama su priešinga lytimi socialiniuose tinkluose ar dar kur kitur, nesukelia pavojaus ir grėsmės jų susiformavusiai porai, tai santykių pradžioje, įsimylėjimo etape, tie patys veiksmai sukelia nevaldomą pavydo jausmą, pyktį ir klaidingas interpretacijas.

Užgimsta nenumaldomas noras, kad žmogus nekontaktuotų su niekuo kitu, nebendrautų ir nerodytų dėmesio niekam kitam, tik jam – tam, kuriam įžiebė romantiškus jausmus.

Vėliau, pavydo jausmas gimdo norą keršyti t.y. demonstratyviai rodyti dėmesį kitiems bei sąmoningai skatinti pavydo jausmą antrai pusei. Taip užverda tokia „neskani košė“ , kuri lengvai suardo pasitikėjimą ir užgimusius naujus santykius.

Jei kiekvienas įsimylėjęs žmogus, suprastų, KAD:
1. abu įsimylėjėliai pasmerkti geisti ir mintyse turėti tik vienas kitą...
2. neįmanoma vienu metu įsimylėti dviejų žmonių, jei su vienu iš jų užsimezgęs dvasinis ryšys ir sužadinta kūniška aistra..
3. joks kitas žmogus, tą laikotarpį, neprilygsta, tam, kurį esi įsimylėjęs...
Tai... - jokių, pavydo sukeltų, problemų ir dėl to išplaukiančios santykių griūties, jautrieji įsimylėjėliai, nepatirtų.

Būtent ŠIS suvokimas suteikia pasitikėjimo savimi, neleidžia klaidingai mąstyti ir daryti fatališkas klaidas šiuo nuostabiu, bet jautriu periodu.

Metai sarasas: 
2015