Įsimylėjimas - tai nuostabus jausmas. Magiškas, pakylėjantis, konstruktyvus, pozityvus, energijos suteikiantis ir mintis skraidinantis jausmas.

Tai magijos pilnas laikotarpis santykių pradžioje, kai viskas dar būna nepatirta, neatrasta... Kai žiuri į žmogų ir žaviesi kiekvienu jo judesiu, nes JIS tau sukelia tą euforijos jausmą. Kai vien tik nekaltas prisilietimas ar bučinys priverčia tave tirpt iš malonumo...

Įsimylėjimo stadiją, aš vadinu II santykių etapu, einančiu po susipažinimo etapo. Jei pora pereina šią stadiją, ji įkopia į trečiąjį – santykių kūrimo – etapą. Tuomet prasideda ilgalaikiai santykiai su ateities perspektyva.

Tačiau.. būtent šiame jaudinančiame virpėjimo periode, dažną porą ištinka „nesusikalbėjimo“ krizė.

Problemos tarp įsimylėjėlių atsiranda dėl labai elementarios priežasties - tai padidinto jautrumo. Būnant tokioje būsenoje atsiranda nesaugumo jausmas. Jautresni, pažeidžiamesni žmonės pajaučia poreikį bėgti nuo tos jautrumo ir nesaugumo būsenos. Įsijungia savisaugos instinktas t.y. noras save apsaugoti nuo galimo sielos skausmo.

Kuo didesnė trauka, tuo stipresnės kylančios emocijos, tuo viskas darosi sudėtingai komplikuota. Tokioj situacijoje, santykių pabaiga gali ištikti net nuo vieno, ne vietoje ištarto ir netinkamai parinkto žodžio.

Į viską žiūrima ir reaguojama pernelyg jautriai. Žodžiai dažnai priimami iškreiptai ir neteisingai. Interpretuojamas kiekvienas veiksmas, ar veiksmo nebuvimas. Prisideda ir skirtingi lūkesčiai vienas kito adresu.

Žmogus pradeda ieškoti kitame „kabliukų“, nes protas nesuvokia, kodėl norisi bėgti nuo to, kuris mus taip traukia...
Neretai, taip ir pabėga nuo savęs, ir to, kurį įsimyli...

Šioje stadijoje svarbu neskubėti su neigiamais sprendimais. Baimė būti įskaudintam nėra verta, tos galimybės, kurią galim prarasti, sukurti nuostabius santykius su žmogumi, kurio geidžia kūnas, protas ir siela.

Metai sarasas: 
2015